MediaTek, 5G’li Dimensity 900 işlemcisini duyurdu! Tayvanlı çip üreticisi MediaTek, en yeni 5G destekli yonga setini duyurdu. 6nm’lik Dimensity 900 iddialı…

Teknik özelliklerden bahsedersek Dimensity 900; FHD+ panellerde 120Hz yenileme hızına kadar destekliyor. Ayrıca Wi-Fi 6 ve 108 Megapiksel kameranın desteklendiğini de yeri gelmişken belirtelim.

MediaTek’in yöneticilerinden JC Hsu’ya göre Dimensity 900; üst düzey 5G’li telefonlara bağlantı, ekran ve 4K HDR görüntüleme tarafında iyileştirmeler sunuyor. Bu da, akıllı telefon üreticilerine 5G portföyleri için harika bir tasarım esnekliği sağlamış oluyor.

MediaTek Dimensity 900, 5G’yi destekliyor

Dimensity 900′deki Wi-Fİ 6 desteği, şu anda pek çok amiral gemisi telefonlarda olan mükemmel bir özelliktir. İşte MediaTek’in orta-üst segment yongasındaki Wi-Fi 6 desteği de süper hızlı ve güvenli bir bağlantı sunuyor. Ayrıca bu işlemci 120Hz’e kadar bant genişliğiyle alt 6GHz modemi de içerisinde barındırıyor.

Tüm bunlara ek olarak MediaTek’in yeni işlemcisi RAM ve depolama tarafında da oldukça iddialı. Zira amiral gemisi telefonlardaki LPDDR5  RAM ve UFS 3.1 depolama desteği orta seviye olan bu işlemciye de geliyor. GPU tarafında ise Dimensity 900’de Arm Mali G68 MC4 GPU’ya yer veriliyor.

Öte yandan MediaTek, yeni işlemcisinin Al işleme biriminin son derece güçlü olduğunu ve bu tür uygulamaları desteklediğini de ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir