Eska Floor Marküteri Parke

Ev dekorasyonu açısından zemin çok önemlidir. marküteri parke ile evlerinize çok şık bir görünüm kazandırabilir ve göz zevkinizi arttırabilirsiniz.

 Marküteri Parke Tarihçesi

 Eski Mısır’a kadar giden bir tarihçesi olduğu söylentileri mevcuttur. 17.yüzyıl da Fransa’da yaygınlaşan bir sanattır. Özellikle Paris’te fazlasıyla bu sanata dair izlere rastlanır.

 Marküteri Parke Nedir ?

 Farklı renklerdeki ağaçların doğal rengi korunur ve ahşap kaplamalar kesilerek iç içe geçirilir. Bu şekilde döşenen bir yer kaplamasıdır. Özenle yapılmalıdır. marküteri parke eskiden el ile yapılan bir işlem iken şimdi ise teknolojik makinelerin lazer kesimi ile yapılmaktadır.

 Marküteri Parke Kullanım Alanları Nelerdir ?

 Mekana zengin bir görünüm katması sebeiyle iç mimarlar tarafından büyük oteller, özel tasarım mekanlar ve kral daireleri olmak üzere farklı mekanlarda kullanılır. Mekanlara şıklık ve zengin bir görünüm katar. Mekana boyut kazandırmak açısından da sık kullanılan bir parke türüdür.

 Marküteri Parke Uygulaması Nasıl Yapılır ?

 3,6 cm aralığında ki bir kalınlıkta yoğunluğu tok bir şap dökülmelidir. Sağlam bir malzeme kullanılarak sağlamlığı kontrol edilmeli ve bu kontrol yapılırken herhangi bir iz oluşmamalı ya da toz konmamalıdır. Şapın kuruma süresi 7 ile 8 hafta arasında değişiklik gösterebilir. Kuruma esnasında şapta çatlak oluşumu engellenmelidir. Uygulanacak yüzey temiz olmalıdır. Pürüzlü zemin temizlenmelidir. Daha sonra döşeme işlemi yapılmak üzere zemin hazırdır.

 Marküteri Parkenin Hammaddesi Nedir ?

 Marküteri parke, akçaağaç, meşe, maun, ceviz, dişbudak gibi ağaçlardan elde edilen hammaddelerden elde edilir.

 Marküteri Parke Çeşitleri

 Eska Floor’da birden fazla marküteri parke çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; marcia marküteri parke, symmetry marküteri parke, recwal marküteri parke, arya marküteri parke, greenart marküteri parke, armoni dark marküteri parke, square walnut marküteri parke, nature marküteri parke, armoni marküteri parke, mocha marküteri parke, exen marküteri parke, rusty marküteri parke, resital medium marküteri parke, resital smoke marküteri parke, lema marküteri parke ve largo dark marküteri parke olmak üzere marküteri parke çeşitlerimiz mevcuttur.

 Marküteri parke çeşitlerimizin ölçüleri; üst katmanı 3.5 mm, kalınlık 15.5 mm, alt tabaka 12 mm, paket 1.44 m2, en 600 mm ve 600 boy mm olmak üzere ölçüleri bu şekildedir.

 Soru ve görüşleriniz için eskafloor.com internet adresini ziyaret ederek marküteri parke çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Önceliğimiz siz değerli müşterilerimizi memnun ve mutlu etmek üzere hizmet etmektir.

 Mail üzerinden iletişim sağlamak için info@eskafloor.com adresine mail atarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir