AMD RX 6900 XT modelinden dünya rekoru

Kripto para madencileri nedeniyle birçok kullanıcı ekran kartı ve güç kaynağı gibi bileşenleri temin etmekte zorluk çekiyor. Bazı kullanıcılar eski ekran kartlarına overclock (hız aşırtma) işlemi uygulayarak büyük ölçüde performans artışı sağlıyor.

Der8auer ekibi, geçtiğimiz ay AMD RX 6900 XT tabanlı PowerColor Liquid Devil Ultimate kartı ile hız aşırtma rekoru kırdı. LN2 rig kullanan ekip, yüksek performans için sıvı nitrojene başvurdu. 3.2GHz ile dünya rekoru kıran Der8auer, kısa süre sonra birinciliği Team OGS’e kaptırdı.

AMD Radeon RX 6600 XT ortaya çıktı: 8 GB VRAM

Hem üst hem de orta seviye için kartlar üretmek isteyen AMD, yakın zamanda Radeon RX 6600 XT ile karşımıza çıkacak. Kartın bazı özellikleri de ortaya çıktı.

3.3GHz saat hızıyla yeni bir dünya rekoru kıran Team OGS de LN2 rig ve sıvı nitrojen kullandı. Team OGS, hız aşırtma işlemini Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero anakart ile yaptı. Ekip, test sırasında darboğaz engelini aşmak için ise kullandığı AMD Ryzen 9 5950X işlemciyi 5.6GHz saat hızına çıkardı.

Sürücü sorunu nedeniyle yapılan testler çevrim içi listede yer almıyor. Ancak ekran kartı paylaşılan ekran görüntüsünde 41.069 grafik puanı ile dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir